Догляд за виробами з вовни

Вовна – це органічний матеріал, вироблений з волосяного покриву тварин, і за своєю структурою він є багатошаровим. Основним недоліком виробів з вовни є те, що вони електризуються і «сідають» та деформуються під впливом води. Прання вовняних головних уборів у пральній машинці заборонено!

Якщо Ви помітили на своєму головному уборі плями та забруднення, використайте липкий валик або жорстку щітку для його очищення. Обидва засоби допоможуть Вам впоратися майже з усіма видами забруднень. Достатньо лише очистити верхній шар, і Ваш головний убір стане як новесенький!

Якщо виріб забруднено фарбою або пляма є масною, то можна локально використати жорстку щітку та очищаючий засіб з нейтральним аби кислим Рн.

Догляд за виробами з фетру

Фетр - це отримана шляхом валяння і досить щільна маса, що складається з вовняних або синтетичних волокон. Будь-які забруднення з виробу можна легко видалити жорсткою щіткою і липким валиком. Локальні забруднення видаляйте тампоном, змоченим нашатирним спиртом. Якщо на поверхні пил і шерсть, скористайтеся липким валиком.

Догляд за виробами з ангори

Ангора – це волоски, яким протипоказана пральна машина, тому краще віддавати вироби з ангори у хімчистку.

Для подолання дрібних забруднень можна витягнути з виробу кілька забруднених волосків (головне не перестаратися).

Головні убори з ангори не рекомендується зберігати з іншими головними уборами, особливо уникати контакту з вовною, адже вовна електризується, що у результаті може призвести до «притягування» волосків ангори і спровокувати псування виробів.

Догляд за виробами з бавовни

Бавовна — текстильне волокно, отримане з бавовняних рослин. Вироби з бавовни краще прати вручну. Максимальна температура води – 40 градусів. Для очищення виробів краще використати м’які миючі засоби та кондиціонер для ополіскування.

Для того, щоб правильно висушити бавовняні головні убори, не завдавши їм шкоди, треба обов’язково надягати на манекен голови або об’ємні побутові речі (на кшталт скляної банки), уникаючи контакту з нагріваючими пристроями (батареї) та прямих сонячних променів, адже бавовна схильна до вигоряння.

Догляд за виробами зі штучного хутра

Для прання виробів із штучного хутра можна використати делікатний режим пральної машини. Важливо обов’язково вимкнути віджим. Після прання достатньо промокнути головний убір махровим рушником, ввібравши зайву вологу. Уникнути деформації та втрати форми допоможе сушка виробу на манекені голови або на об’ємній побутовій речі (на кшталт скляної банки).

Догляд за виробами з бамбуку

Бамбук – натуральний та органічний матеріал. Головні убори, виготовлені з нього, є гіпоалергенними та поновлювальними. Головним недоліком виробів з цього матеріалу є схильність до вигоряння на сонці.

Дозволяється прання у пральній машинці при температурі води до 30 градусів. Для запобігання кошлатання варто використовувати миючі засоби з антисептичним ефектом. Для того, щоб очистити виріб від кошлатання можна використати спеціальні бритви.

Сушити виріб варто на манекені голови або на об’ємній побутовій речі (на кшталт скляної банки).

Догляд за виробами з акрилу

Акрилова тканина — синтетичний матеріал, вироблений штучним чином. При належному догляді, акрилові вироби прослужать декілька сезонів. Варто пам’ятати, що оскільки акрил є синтетичним матеріалом, він не переносить впливу високих температур. Під впливом гарячої води виріб з даного матеріалу втрачає м’якість, стає грубим і розтягується або сідає. Також у догляд за виробами з акрилу варто включити антисептичні миючі засоби, аби уникнути появу кошлатання. Для того, щоб очистити виріб від кошлатання можна використати спеціальні бритви.

  • Якщо у складі головного убору 100% акрил – його можна сміливо прати у теплій води з використанням кондиціонеру при полосканні.
  • Якщо у складі головного убору є відсоток ангори – головний убір варто чистити лише локально.
  • Якщо у складі головного убору є відсоток вовни – прання та сушка виробу має відповідати правилам догляду за вовняними виробами.